Czytasz
SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK 22 września

SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK 22 września

Drogie poetki, drodzy poeci,  zapraszamy już po raz trzeci na SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK, czyli show ze słowem poetyckim  na scenie – przed bardzo życzliwą publicznością. Spróbujcie stanąć przy białym lub czarnym mikrofonie i wygrać potyczkę na słowa i gesty. A potem przejść do kolejnej rundy.!

Małgorzata Białous zwyciężczyni I Slamu Poetyckiego Białystok

Pierwszy SLAM wygrała Małgorzata Białous z Wasilkowa, debiutantka, drugi Magdalena Walusiak – znana slamerka, poetka, zwyciężczyni i organizatorka wielu turniejów poetyckich.
Kto wygra trzeci Slam?

Nie liczy się wiek, dorobek artystyczny ani forma prezentacji, nie można używać

Magdalena Walusiak. – zwyciężczyni II Slamu Poetyckiego Białystok

rekwizytów i korzystać z instrumentów muzycznych. Ale gestów i głosu można używać dowolnie – śpiew jest dozwolony. To turniej słów, gestów, min i ruchu, Można tworzyć na bieżąco, można improwizować. Zdarzały się nawet przypadki tworzenia limeryków na gorąco ze słów podrzucanych przez publiczność.

Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski i Eligiusz Buczyński – białostocki  poeta i performer zapraszają 22 września 2022 o 18.00 do BTL Lalki – kawiarni teatralnej przy ul. Kalinowskiego 1 w Białymstoku. Wstęp wolny! Szczegóły i regulamin są na portalu poeciwsieci.pl.

O wygranej decyduje publiczność, która głosować będzie białą lub czarną kartą na swojego faworyta. Do wygrania 400 zł!  Aby uatrakcyjnić turniej, poetki i poeci, którzy odpadną, będą mieli jeszcze szansę na „dziką kartę”, o której zdecydują specjalne jury w składzie: Dorota Sokołowska, dziennikarka  Polskiego Radia Białystok oraz Artur Jan Szczęsny – poeta i bibliotekarz z Książnicy Podlaskiej.

Regulamin Slamu Poetyckiego Białystok → TUTAJ

Zgłoszenia prosimy wysyłać: szukamypolski@gmail.com. Wiele się działo do tej pory! Powtórzmy to!

Zapraszamy też publiczność w każdym wieku i czekamy na wszystkich przyjaciół poezji, poetek i poetów.  Dodatkowe atrakcje tym razem muzyczne podczas liczenia głosów, między występami slamerek i slamerów zapewni Patryk Ołdziejewski, aktor, piosenkarz, kompozytor, performer.


Partnerem wydarzenia jest Książnica Podlaska, zadanie finansowane jest z budżetu Miasta Białystok. Patronat medialny: Radio Białystok, poeciwsieci.pl i pismo Epea. Fundatorem nagród książkowych dla laureatów I i II miejsca jest Księgarnia TAK Czytam Białystok.

Stowarzyszenie Szukamy Polski

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content