Czytasz
Poetyckie imieniny na Skwerze Anny Markowej

Poetyckie imieniny na Skwerze Anny Markowej

Przypominamy, że to już dzisiaj, w poniedziałek, 26 lipca o godzinie 19, będziemy wspólnie czytać utwory pisarki i poetki Anny Markowej.

Na to wydarzenie, w dniu imienin Anny, zapraszają Kolegium Literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Szukamy Polski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 na Skwerze Anny Markowej, który łączy ulice Kalinowskiego i św. Mikołaja.

Będą to już trzecie „plenerowe imieniny”. Do udziału w nich zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Białegostoku oraz turyści. Wstęp wolny. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli syn i synowa Anny Markowej oraz grupa przyjaciół pisarki.

Organizatorzy spotkania zachęcają, by przynieść swoje ulubione wiersze autorki, ale można też będzie wylosować do czytania jeden z utworów wybranych przez pomysłodawców imienin.– Anna Markowa staje się od pewnego czasu marką Białegostoku i Podlasia – marką literacką. Chcemy o jej twórczości przypominać co roku i dlatego 26 lipca o godz. 19 zapraszamy wszystkich miłośników poezji i dobrej literatury na Skwer Anny Markowej, tuż przy gmachu Wydziału Filologicznego – mówi prof. Jarosław Ławski, dziekan Wydziału Filologicznego UwB w specjalnym, filmowym zaproszeniu.

Cały film znajduje się → TUTAJ

___________
Anna Markowa urodziła się 8 stycznia 1932 w Lublinie, zmarła 18 sierpnia 2008 w Białymstoku. W stolicy Podlasia spędziła ponad 30 lat życia (przeniosła się tu w 1976 roku). Jest autorką wielu nagrodzonych słuchowisk radiowych, reportaży, felietonów, powieści, opowiadań, tomików poezji i tekstów piosenek. Trzykrotnie została laureatką Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego (w 1992, 1995 i 2001 roku).

foto: UwB

Redakcja Poeci w sieci

 

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content