Czytasz
Slam Poetycki Białystok 16 kwietnia

Slam Poetycki Białystok 16 kwietnia

Zapraszamy na drugi slam eliminacyjny do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego. W pierwszym eliminacyjnym slamie 12 marca zwyciężyła Ada Żurawska, która zdobyła 6 punktów, drugi był Cezary Borawski z 4 punktami. W półfinale znaleźli się też Konrad Milanowski i Sid THX. którzy zdobyli po 3 punkty.

Pozostali uczestnicy i uczestniczki slamu mają po jednym punkcie. Otrzymały go: Kornelia Angielczyk, Irena Świerżyńska, Irena Potakiewicz, Małgorzata Białous, Miłka Malzahn, Marek Ustymowicz, Krzysztof Puławski, Patrycja Banach, Zuzanna Kostro, Laura Czyż, Roman Kowalewicz, Bartosz Kulesza. Wielkie brawa należą się. Każdy ma szansę zdobyć punkty i wygrać.

Zgodnie ze slamowymi regułami, obowiązującymi w Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego, jedynym jurorem podczas turnieju jest publiczność. Nie ma „dzikich kart” przyznawanych przez jurorów. Ale Juror z wcześniejszych slamów Artur Jan Szczęsny przyznał 12 marca nagrodę specjalną, pozaregulaminową slamerce występującej pod pseudonimem Sid THX.


Nagroda główna 500 zł finansowana jest ze środków budżetu Miasta Białystok, nagrodę dla zdobywcy  II miejsca 300 zł funduje  LSSP „ESKULAP” w Białymstoku. Będą też upominki – zestaw kosmetyków -ufundowane przez Miodową Mydlarnię. Oraz nagroda w wysokości 100 zł od tajemniczego sponsora.

Zapraszamy serdecznie slamerki, slamerów i publiczność 16 kwietnia o 18.00 w gościnne progi  BTL LALKI – kawiarni teatralnej przy ul. Kalinowskiego 1. Wstęp wolny.

Zadanie  jest wspófinansowane ze środków budżetu Miasta Białystok
Patronami medialnymi slamów są Radio AKADERA i poeciwsieci.pl

Zasady Slamu Eliminacyjnego

 • Turniej zostanie rozegrany w trzech etapach: eliminacje – pojedyncze występy wszystkich osób uczestniczących w turnieju w losowej kolejności oraz półfinał i finał (uczestnicy występować będą w parach).
 • Na każdym etapie każda osoba uczestnicząca będzie miała 3 minuty na występ.
 • Nie wolno używać instrumentów ani rekwizytów. Dopuszczalne jest używanie na scenie nośnika cyfrowego do przeczytania tekstu.
 • Można mówić, śpiewać, krzyczeć, melorecytować. Dozwolona jest improwizacja.
 • Wystąpienia wulgarne, obraźliwe lub dyskryminujące jakąkolwiek grupę społeczną mogą zostać przerwane przez Organizatora, a jego autor/autorka zdyskwalifikowani
 • Każdy może prezentować wyłącznie własne teksty! Poprzez wysłanie zgłoszenia zgłaszający potwierdza, że do wierszy, które zostaną przez niego zaprezentowane podczas slamu, przysługują mu autorskie prawa majątkowe i osobiste, tj., że jest ich autorem oraz, że zgłaszający przyjmuje wszelką odpowiedzialność za ewentualne naruszenie praw osób trzecich.
 • Slamerki i slamerzy oceniani są wyłącznie przez widzów. Ocenie podlega nie tylko utwór poetycki, ale również jego wykonanie – interpretacja, mimika, choreografia, dykcja. Czyli – cały występ!
 • W przypadku jednakowej liczby punktów w parze półfinałowej lub w przypadku osób mających szansę na wejście do półfinału, odbędzie się 1-minutowa dogrywka.
 • Udział w Slamie poetyckim jest jednoznaczny z udzieleniem zgody na wykorzystanie, w tym rozpowszechnianie utworów w materiałach wydawanych i rozpowszechnianych publicznie lub na pokazach zamkniętych, w każdej formie lub technice, w tym w formie fotografii, filmu, plakatów, w prasie, w Internecie przez Stowarzyszenie Szukamy Polski.
 • Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.

Eliminacje do slamowych mistrzostw Polski – punktacja

Podczas każdego slamu eliminacji białostockich przyznawane są punkty wg następujących zasad:

 • wygranie slamu – 6 punktów
 • 2 miejsce – 4 punkty
 • 3 i 4 miejsce (udział w półfinale) – 3 punkty
 • udział w slamie eliminacyjnym – 1 punkt.

Dwie osoby z największą liczbą punktów zdobytą podczas wszystkich slamów eliminacyjnych w Białymstoku, będą reprezentowały Białystok na Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego w Poznaniu.

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski
organizatorka

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content