Czytasz
„Nowy stan skupienia” z Krzysztofem Czyżewskim

„Nowy stan skupienia” z Krzysztofem Czyżewskim

Podcast Olgi Brzezińskiej „Nowy stan skupienia” w ramach Liberté! Talks to przestrzeń rozmowy z ludźmi kultury, sztuki i idei, tymi, którzy wierzą w humanistyczną jakość i sens ludzkich działań. Wraz z gośćmi dbamy o stan skupienia na słowie, detalu, znaczeniu i emocjach. Zmęczeni kryzysami, politycznymi katastrofami i otaczającym nas hałasem poszukamy nowego języka nadziei w przestrzeni kultury i sztuki, by lepiej rozumieć skąd przyszliśmy, jacy jesteśmy i dokąd zmierzamy. Gościem dziesiątego odcinka podkastu Olgi Brzezińskiej jest Krzysztof Czyżewski, praktyk idei, pisarz, tłumacz, wydawca, współtwórca Fundacji Pogranicze i Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.


_____________
Krzysztof Czyżewski – praktyk idei, pisarz, poeta, tłumacz, wydawca i reżyser. Współtwórca Fundacji Pogranicze i Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Profesor Uniwersytetu Bolońskiego. Animator dialogu międzykulturowego na różnych pograniczach świata. Za swoją ostatnią książkę eseistyczną W stronę Xenopolis otrzymał nagrodę Ambasador Nowej Europy. Przez parlamenty Litwy i Polski wyróżniony w 2021 roku Nagrodą Obojga Narodów.

Olga Brzezińska – prezeska Fundacji Miasto Literatury, Dyrektor Programowa Festiwalu Miłosza. Menadżerka kultury, pomysłodawczyni, współtwórczyni i organizatorka wydarzeń artystycznych, literackich i edukacyjnych, publicystka w dziedzinie kultury. Laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w dziedzinie zarządzania i wspierania kadr kultury, członkini Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Miasta Krakowa I i II Kadencji. Wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Akademii Teatralnej w Warszawie, Dyrektor Programowa Leadership Academy for Poland.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Google oraz darowizn odbiorców youtube.com

źródło: youtube.com

 

 

 

 

 

 


.

Przewiń do góry
Skip to content