Czytasz
10. Targi Książki / Festiwal literacki ,,Na pograniczu kultur”

10. Targi Książki / Festiwal literacki ,,Na pograniczu kultur”

W dniach 21-23 kwietnia 2023 roku Stadion Miejski w Białymstoku wypełni się gwarem tysięcy podlaskich wielbicieli literatury. Prawie 90 wydawców z całej Polski, ponad 20 spotkań autorskich ze znanymi i lubianymi pisarzami i pisarkami. To wszystko na 10. Targach Książki w Białymstoku i Festiwalu literackim „Na pograniczu kultur”!

Już po raz dziesiąty białostocka Fundacja Sąsiedzi organizuje Targi Książki w Białymstoku i Festiwal literacki „Na pograniczu kultur”. Imprezy na stałe wpisały się w kalendarz ważnych wydarzeń naszego regionu i rokrocznie przyciągają kilkanaście tysięcy osób w różnym wieku. Tradycyjnie, piątek poświęcony będzie naszym najmłodszym czytelnikom – w ramach festiwalu przewidziane jest aż 7 spotkań z autorami i autorkami literatury dziecięcej i młodzieżowej: z Renatą Piątkowską, Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem, Piotrem Sochą, Pawłem Beręsewiczem, Yvette Żółtowską-Darską oraz pochodzącą z Białegostoku Agnieszką Suchowierską. Zorganizowane będą również konkursy z książkowymi nagrodami.

W sobotę i niedzielę odbędą się spotkania dla dorosłych. Z okazji jubileuszowej edycji, na targach i festiwalu pojawi się więcej twórców, niż w poprzednich latach. Gośćmi będą m.in. Marcin Meller, Joanna Bator, Artur Andrus, Maria Peszek, Aneta Jadowska, Jędrzej Pasierski, Piotr Zychowicz czy Małgorzata Niezabitowska. Po spotkaniach autorskich czytelnicy będą mieli okazję zdobyć autografy ulubionych twórców oraz zamienić z nimi kilka słów podczas spotkań przy stoiskach wydawnictw. Dorośli czytelnicy również będą mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Przez wszystkie 3 dni czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą ponad 90 wydawców z całej Polski, zasięgnąć porady doświadczonych księgarzy i zaopatrzyć się w książkowe nowości – m.in. literaturę dziecięcą i młodzieżową, naukową, artystyczną, piękną oraz podróżniczą. Na 10. Targach Książki w Białymstoku po raz pierwszy zagoszczą takie wydawnictwa, jak Nowa Baśń, G3 – wydawnictwo gier planszowych czy Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem, plakatami muzycznymi, a nawet używanymi książkami i winylami z antykwariatu Pąsowa Sowa.

Więcej informacji znajdą Państwo na Facebooku Fundacji Sąsiedzi. Serdecznie zapraszamy!

Lista wystawców 2023 → TUTAJ

Harmonogram 2023 → TUTAJ

źródło: Fundacja Sąsiedzi – prezes Andrzej Kalinowski

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content