Czytasz
Znamy laureatki Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za rok 2019 i 2020

Znamy laureatki Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za rok 2019 i 2020

Na uroczystej gali 10 lipca 2021 r. w Pałacu Potockich w Krakowie podczas Festiwalu Miłosza ogłoszono laureatki Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za rok 2019 i 2020. Otrzymają one po 50 tys. złotych oraz statuetkę; pozostali nominowani dostaną po 4 000 złotych.

Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej za rok 2019 otrzymała Anna Adamowicz za tom Animalia wydany przez Biuro Literackie.

Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej za rok 2020 otrzymała Genowefa Jakubowska-Fijałkowska za tom Rośliny mięsożerne wydany przez Instytut Mikołowski.

Wyboru dokonała kapituła w składzie: Andrej Chadanowicz (Białoruś), Xavier Farré (Hiszpania), Wojciech Ligęza (Polska), Antonia Lloyd-Jones (Wielka Brytania), Karol Maliszewski (Polska), Alina Świeściak (Polska), Dorota Walczak-Delanois (Polska, Belgia).

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej ma charakter międzynarodowy, przyznawana jest co roku za książkę poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym. Do Nagrody zgłoszone mogą być tomy poetyckie wydane oryginalnie po polsku.

Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać wydawnictwa, instytucje kultury, media o charakterze literackim, członkowie kapituły oraz inne osoby.

Szczegółowe informacje o Nagrodzie → TUTAJ


źródło: nagrodaszymborskiej.pl

foto: pixabay.com

Redakcja poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content