Czytasz
Zaproszenie na augustowski wieczorek poetycko-muzyczny „Cztery Pory Roku – Lato”

Zaproszenie na augustowski wieczorek poetycko-muzyczny „Cztery Pory Roku – Lato”

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie zaprasza na wieczorek poetycko-muzyczny „Cztery Pory Roku – Lato”, który będzie miał miejsce w najbliższą środę – 25 sierpnia 2021 o godz. 19.00 – w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie.

Podczas spotkania ze swoimi wierszami wystąpi poetka Janina Osewska, a doceniony pianista, Marcin Pękala,  wykona utwory Fryderyka Chopina.


 ____________
Janina Osewska – poetka, fotograf, pedagog, animatorka życia literackiego, regionoznawca.  Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Academia Europaea Sarbieviana, The World Academy
of Art and Culture i jest członkiem honorowym Maison Naaman pour la Culture w Libanie. W 2019 roku założyła Fundację Słowo i Obraz, której jest prezesem. Od roku 2004 prowadzi Kawiarenkę Literacką. Opublikowała tomiki: W stronę ciszy (2003), Do czasu przyszłego (2007),  Do czasu przyszłego=Until the time to come  (2019),   Tamto  (2015),  Niebieska chwila (2017), który był nominowany do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Orfeusz” w kategorii „Orfeusz Mazurski”,  Usiądź ze mną na łące (2016),   Jaśnienia (2020).  Jej wiersze były tłumaczone na język angielski, niemiecki, ukraiński, litewski, czeski, mongolski, hiszpański. Publikowała w pismach literackich oraz antologiach w Polsce i na świecie. Była laureatką międzynarodowego konkursu poezji Polish American Poets Academy w USA (2004, 2006) oraz w Naji Naaman Literary Prize w Libanie (2019), finalistką Stokestown International Poetry Prize w Irlandii (2015). W roku 2019 zajęła drugie miejsce w konkursie poezji Foro Mundial de Arte y Letras „Ponte de Palabras 17” w Argentynie oraz otrzymała nagrodę od The World Academy of Art & Culture  i World Congress of Poets podczas 39. Światowego Festiwalu Poezji w Indiach.

Marcin Pękala, ur. 4 listopada 1996 r. w Augustowie, edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. E. Młynarskiego w Augustowie, a następnie kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Suwałkach. Obie szkoły ukończył pod kierunkiem mgr Anny Borkowskiej. Umiejętności pianistyczne i wykonawcze doskonalił na kursach muzycznych w kraju, m.in. w Warszawie, Kielcach i Gnieźnie, a także podczas zajęć w Ogólnopolskim Punkcie Konsultacyjnym CEA w Augustowie. Pracował pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów polskich i zagranicznych. Uzyskiwał sukcesy w konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2017 r., zdobył II nagrodę z trio fortepianowym w Grand Prize Virtuoso International Music Competition (Vienna). Obecnie jest studentem studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Występuje z koncertami solowymi i kameralnymi.

Redakcja Poeci w sieci

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content