Czytasz
Zaproszenie do Kawiarenki Literackiej w Augustowie

Zaproszenie do Kawiarenki Literackiej w Augustowie

Po długiej przerwie Janina Osewska zaprasza do Kawiarenki Literackiej. Poetka poprowadzi spotkanie promujące wybór wierszy Lucyny Jakubiak, wydany przez Fundację Słowo i Obraz. Podczas imprezy zaśpiewa Teatr Piosenki. Tradycyjnie zaplanowany jest Konkurs Jednego Wiersza (KJW).  Spotkanie odbędzie się 10 czerwca 2021 o godz. 18:00 w Pałacu na Wodzie Falkowski w Augustowie.

Szczegóły na plakacie, a dla zainteresowanych informacje o KJW tutaj:
Konkurs Jednego Wiersza to wydarzenie towarzyszące spotkaniom z cyklu „Kawiarenka Literacka”. Każdy z biorących udział w Konkursie odczytuje zgromadzonym jeden wiersz swojego autorstwa. Następnie jury, w skład którego wchodzą autorzy, którzy wydali książkę w Fundacji Słowo i Obraz oraz przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie, wskazuje najlepszy spośród prezentowanych utworów. Aby Konkurs się odbył, chęć udziału w nim muszą zgłosić minimum trzy osoby.
Konkurs Jednego Wiersza ma formę otwartą – w jego ramach mogą swoją twórczość zaprezentować wszyscy piszący wiersze biorący udział w spotkania z cyklu „Kawiarenka Literacka” (z wyłączeniem gościa, prowadzących i organizatorów). Nie ma żadnych ograniczeń związanych z wiekiem czy dotychczasowym dorobkiem literackim. Warunkiem uczestnictwa jest, by odczytany podczas Konkursu wiersz nie był nigdy wcześniej publikowany (także w Internecie) ani nagradzany w innych konkursach poetyckich.
Nagrodą w Konkursie Jednego Wiersza jest publikacja zwycięskiego utworu na portalu augustów.org oraz niespodzianka książkowa.
Szczegółowe zasady uczestnictwa w Konkursie Jednego Wiersza zostały opisane w → REGULAMINIE

źródło: facebook.com

opr. Jolanta Maria Dzienis
Redakcja poeciwsieci.pl

Przewiń do góry
Skip to content