Czytasz
Syberyjski sen – powieść Zofii Piłasiewicz

Syberyjski sen – powieść Zofii Piłasiewicz

Wydawnictwo Paśny Buriat ogłosiło właśnie  drukiem powieść Zofii Piłasiewicz „Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna”, ilustrowaną kolorowymi zdjęciami Autorki.

Syberyjski sen , jak pisze Piotr Brysacz, dziennikarz, dyrektor artystyczny festiwalu literackiego Patrząc na Wschód, to opowieść o, wciąż egzotycznym dla wielu z nas, świecie syberyjskiej przyrody – zadziwiającej skalą, dzikiej i nieujarzmionej… To opowieść o Innych, napotkanych po drodze – o ludziach żyjących z rybałki w zapomnianych przez Boga wsiach i pasiołkach, o szamanach i obrzędzie kamłania, o losach świata, jakie odczytać można z rytmu wybijanego na szamańskim bębnie, wreszcie – opowieść o zmaganiu się z żywiołem wody, z potęgą syberyjskich rzek, z pierwotną przyrodą, ale także opowieść o zmaganiu się ze sobą, z własnymi słabościami… I o terapeutycznym powrocie do natury i staniu się na powrót jej częścią…
Więcej informacji o książce znajduje się → TUTAJ

Zofia Piłasiewicz – autorka książek: „Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna”, „Gruzja. W pół drogi do nieba”, „Podróż”, tomiku wierszy „Ćwiczenia z pamięci”, licznych artykułów prasowych dotyczących podróży i nie tylko. Zdobywczyni I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Mikołaja Kajki (2019) i Ogólnopolskim Czerwcowym Konkursie Jednego Wiersza (Łomża 2012) . Zajmuje się też fotografią. Wystawy indywidualne: „ Moje pejzaże” 2008, „Impresje” – 2010, „Sen leśnych olbrzymów” – 2012, „Gruzja w pół drogi do nieba” – 2013, „Północ-Światło-Przestrzeń” 2018, „Droga” – 2019, udział w wystawie zbiorowej „Mężczyźni w obiektywie kobiet” – 2013.

źródło: pasnyburiat.pl

 

opr. Jolanta Maria Dzienis
poeciwsieci.pl

Przewiń do góry
Skip to content