Czytasz
Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji

Wszystkim naszym Podlaskim Poetkom i Poetom w Światowym Dniu Poezji życzenia składa  Redakcja poeciwsieci.pl

Już jutro, 21 marca, zapraszamy wszystkich miłośników poezji na platformę PLAY KRAKÓW. Tego dnia z okazji Światowego Dnia Poezji odbędzie się premiera wirtualnego oprowadzania po mieszkaniu Czesława Miłosza. Naszymi przewodnikami będą Andrzej Franaszek i prof. Joanna Zach.
Ulica Bogusławskiego 6 w Krakowie – pod tym adresem poeta zamieszkał po powrocie do kraju w 1993 roku i spędził ostatnie 11 lat swojego życia. To stąd wychodził do Kawiarni Noworolski, odwiedzając po drodze redakcję „Tygodnika Powszechnego” przy ulicy Wiślnej, by na koniec zrobić drobne zakupy i pogawędzić z właścicielem niewielkiego sklepiku przy Bogusławskiego 4.
👥 O mieszkaniu, pracy, miłościach i cierpieniach noblisty porozmawiają prof. Joanna Zach, autorka książki Miłosz i poetyka wyznania, kierowniczka Ośrodka Badań nad Twórczością Czesława Miłosza, oraz Andrzej Franaszek, autor książki Miłosz. Biografia.
💬 „Przestrzeń, w której się znajdujemy jest pewnego rodzaju tekstem, który możemy odczytać i zrozumieć. Poprzez zgromadzone tutaj przedmioty możemy poprowadzić opowieść o życiu Czesława Miłosza” – mówi Franaszek.
🎥 Premiera filmu 21 marca o godz. 18.00 na miejskiej platformie → VOD PLAY KRAKÓW
Dostęp do filmu będzie bezpłatny.

Światowy Dzień Poezji (World Poetry Day), to święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Jego celem jest wspieranie różnorodności językowej poprzez twórczość poetycką i promowanie literatury małych języków.
W Krakowie o poezji będziemy przypominać już w sobotę, 20 marca. Na ścianie Pałacu Potockich zostaną wyświetlone wiersze poetów z różnych Miast Literatury Sieci UNESCO. Specjalnej edycji „Multipoezji”, czyli poetyckiego projektu multimedialnego Fundacji Poemat, wypatrujcie na ścianie kamienicy u wejścia ulicy Brackiej. Wiersze w polskiej i angielskiej wersji językowej będzie można czytać do niedzieli.
Więcej o Światowym Dniu Poezji w Krakowie → TUTAJ
źródło: facebook.com
Redakcja Poeci w sieci

 

Przewiń do góry
Skip to content