Czytasz
Start III edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka

Start III edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka

III edycja Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka

 

Ogłaszamy start trzeciej edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka.. Konkurs poświęcony jest pamięci wybitnego podlaskiego poety, publicysty, tłumacza i animatora kultury, który zmarł w 2021 roku.

I edycja konkursu zaowocowała przesłaniem do organizatorów 77 wierszy, w drugiej edycji było ich 188. W ocenie kapituły i jej przewodniczącej prof. UwB Iwony Rusek z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku,  dotychczasowy poziom konkursu był bardzo wysoki.

Do 31 sierpnia 2024 r. czekamy na maksymalnie dwa wiersze o dowolnej tematyce, opatrzone godłem i przesłane wraz z kartą zgłoszeniową pod adresem: poeciwsieci.konkurs@gmail.com

Regulamin i Karta uczestnika III edycji Konkursu dostępną na stronie poeciwsieci.pl:

Regulamin
Karta uczestnika

Organizatorem Konkursu jest  Stowarzyszenie Szukamy Polski i  Redakcja Poeci w sieci.

Współorganizatorzy to: Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku i Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w  Białymstoku .
Na stronie poeciwsieci.pl prezentujemy twórczość poetów uznanych, profesjonalnych, z dorobkiem literackim, laureatów konkursów literackich. Konkurs jest dodatkowym wsparciem promocyjnym twórczości poetek i poetów nie tylko z Podlasia, ale z całej Polski.

Zadanie „Poeci w sieci – promocja podlaskich poetów  i Konkurs Poetycki im. Jana Leończuka sfinansowano ze środków budżetu Województwa Podlaskiego.

Redakcja Poeci w sieci

Przewiń do góry
Skip to content