Czytasz
Środa literacka z Maliką Tomkiel

Środa literacka z Maliką Tomkiel

Wydawnictwo Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przedstawia najnowszą pozycję wydawniczą:
tom poetycki „Każdy ma jakiś problem” Maliki Tomkiel oraz zaprasza na spotkanie z autorką.
„Każdy ma jakiś problem” to książka, której ton nadaje ciało. Poetyka napromieniowana pierwiastkiem kobiecości rezonuje na granicy szeptanej spowiedzi i nonkonformistycznego krzyku. Zbiór jest bardzo delikatny, chociaż od razu wyczuwa się w nim wyrazistość i odwagę do mówienia o tematach najtrudniejszych.
– To trzecie dzieło i pierwszy, tak obszerny tom poetycki, który stanowi podróż po ludzkim ciele i umyśle. Na kartkach nie ma tematów tabu. Tu choroba i zdrowie, życie i śmierć, dzika natura i zgiełk miasta, łączą się w całość obnażając to, co najbardziej ludzkie. Człowieczeństwo. Miejsce, w którym zdarza nam się poronić łzę albo ciążę, zachorować na schizofrenię, AIDS bądź gorączkować z miłości. – opowiedziała redakcji „Epea. Pismo literackie” Malika Tomkiel.

Malika Tomkiel – Jest. Człowiekiem, kobietą. Pisze, uczy jogi, nie boi się konfrontacji z trudnymi tematami. Jej teksty publikowano m.in. w magazynach „Slow”, „EPEA”, „Zwierciadło”, „noizz.pl„, „Vege”, „Freshmag” czy „Kraft”, którego była współzałożycielką i redaktorką naczelną. Zamiłowanie do prasy rozlała na książki. Jej literacki debiut pt. „Biel Kości”, w szczery i bezprecedensowy sposób poruszał temat zaburzeń odżywiania, w którym Tomkiel, za sprawą swoich dziennikarskich umiejętności, umieściła rozmowy z osobami chorymi i specjalistami. Chcąc szerzyć wiedzę na temat wagi słów, emocji i roli zdrowia psychicznego w życiu człowieka, udzieliła wywiadu do książki Agnieszki Jucewicz pt. „Czasem czuję mocniej” oraz była prelegentką TEDx w Katowicach. Mieszka na Podlasiu, choć nie przywiązuje się za bardzo do miejsc i przedmiotów, redaguje książki oraz prowadzi autorów przez ich proces wydawniczy. Chcąc zrozumieć język teatru, ukończyła dramaturgię i scenopisarstwo na Polskiej Akademii Nauk, by dziś, wraz z mężem, móc przenosić słowa na trzeszczące deski. Lubi zapach kawy i gubić się w lesie. Kocha swojego psa, książki, a w szczególności „Panią Dalloway” i brytyjski zaśpiew.

Spotkanie autorskie z Maliką Tomkiel odbędzie się 13 września o godz. 18:00 w Książnicy Podlaskiej, ul. M. Curie-Skłodowskiej 14 A.

Szczegóły → TUTAJ
 
Tom kupić można w Dziale Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej, e-mail: dzialpromocji@ksiaznicapodlaska.pl

poeciwsieci.pl

 

 

 

Zobacz też

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content