Czytasz
Środa literacka – spotkanie autorskie z Krystyną Konecką

Środa literacka – spotkanie autorskie z Krystyną Konecką

 

30 września o godz. 17.00,  na VI piętrze budynku głównego Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A), odbędzie się spotkanie z Krystyną Konecką – poetką i dziennikarką.

Plakat – środa literacka -spotkanie z Krystyną Konecką

Podczas spotkania w Książnicy Podlaskiej, Krystyna Konecka zaprezentuje wiersze ze swoich najnowszych tomów poetyckich: Kruchość. Sonetti a corona (Toronto 2020) oraz Zwierciadło Marii Stuart/Mary Stuart’s Mirror (Białystok 2020).

Krystyna Konecka pracowała w tygodniku „Echo”, miesięczniku „Kontrasty” i „Gazecie Współczesnej”, współpracuje z czasopismami w kraju oraz e-dwutygodnikiem Pisarze.pl. Zajmuje się fotografią, dokumentuje tematy i środowiska literackie, publikując zdjęcia w prasie, książkach i prezentując je na ekspozycjach w kraju i za granicą. Należy do Związku Literatów Polskich, jest autorką kilkunastu książek poetyckich, wydała też dwie książki reportażowe z podróży po Półwyspie Koreańskim. Laureatka wielu nagród, w tym Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Krystyna Konecka od lat należy do Anglo Polish Society of the West of England, promując polską kulturę i jej związki z Wielką Brytanią.

Uwaga! Wejście od godz. 16.30.

Książnica Podlaski im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przypomina zasady uczestnictwa w wydarzeniach przez nią organizowanych:
 – Na terenie Książnicy Podlaskiej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.
 – Uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do dezynfekcji rąk. Przy wejściu do Książnicy Podlaskiej dostępne są dozowniki płynem dezynfekującym.
 – Uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do zachowania dystansu i stosowania się do poleceń organizatora.

foto: Ewa Sherman

źródło: Książnica Podlaska im Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Redakcja Poeci w Sieci

Przewiń do góry
Skip to content