Czytasz
 SREBRO NIE ZŁOTO – X edycja

 SREBRO NIE ZŁOTO – X edycja

Napływają pierwsze utwory do  dziesiątej  Konkursu Literackiego SREBRO NIE ZŁOTO. Czy wiecie, że do dziewięciu edycji Konkursu  wpłynęło aż 724 utworów? Wiele się zmieniło w ciągu tych dziesięciu lat, ale podstawy zostały te same.

Srebro nie Złoto-to przedsięwzięcie artystyczne o zasięgu regionalnym, służące popularyzacji twórczości literackiej mieszkańców województwa podlaskiego, integrujące społeczność poetów  i prozaików-i wzbogacające życie kulturalne województwa podlaskiego.

W tym roku konkurs obchodzi jubileusz z okazji X edycji konkursu. Cały czas ma duży potencjał rozwojowy i cieszy się powodzeniem wśród uczestników konkursu.

Od 5 lat wprowadzamy też możliwość udziału w konkursie osób młodszych, w tym również młodzieży powyżej 18 roku życia, aby łączyć międzypokoleniowo różne grupy wiekowe mieszkańców naszego regionu. Ten konkurs jest również przykładem współpracy międzyinstytucjonalnej organizacji pozarządowej, grupy dziennikarzy obywatelskich z Podlaskiej Redakcji Seniora z renomowanymi instytucjami publicznymi: Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Polskim Radiem Białystok. Przedstawiciele tych instytucji zasiadają w kapitule konkursowej i przyznają dodatkowe nagrody specjalne dla laureatów,
Przewodniczącą kapituły jest Dorota Sokołowska  z Polskiego Radia Białystok, Książnicę Podlaską reprezentuje Eligiusz Buczyńskim, Stowarzyszenie Szukamy Polski reprezentuje Bożena Bednarek. Sekretarzem Konkursu jest Jolanta Falkowska z Podlaskiej Redakcji Seniora.
Zobacz spot filmowy ↓


Aby wysłuchać spotu radiowego, kliknij w grafikę poniżej ↓

Redakcja podlaskisenior.pl  o 31 sierpnia 2024 czeka na wasze wiersze i/lub opowiadania w formie elektronicznej – opatrzone godłem.

Formularz zgłoszeniowy i Regulamin Konkursu są na portalu podlaskisenior.pl
Prace (maksymalnie po dwie) w kategorii POEZJA i PROZA) z kartą zgłoszeniową przysyłajcie pod: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com
Organizatorem konkursu są Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaska Redakcja Seniora we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Polskim Radiem Białystok.
Patronami medialnymi konkursu są portale: podlaskisenior.pl i poeciwsieci.pl.
Zadanie sfinansowano ze środków budżetu Województwa Podlaskiego.

 

Jolanta Falkowska
sekretarz Konkursu
Podlaska Redakcja Seniora

Przewiń do góry
Skip to content