Czytasz
Spotkanie z Krystyną Konecką: Konterfekty i konteksty

Spotkanie z Krystyną Konecką: Konterfekty i konteksty

Wydział Filologiczny UwB zaprasza na wieczór autorski oraz prezentację książki Krystyny Koneckiej „Konterfekty i konteksty”. Publikacja liczy 514 stron, a składają się na nią eseje o ludziach znanych, wielkich, popularnych, ważnych, ale też tych, o których nie wszyscy słyszeli.

Książka została wydana w 2023, w serii naukowo-literackiej Białostocka Kolekcja Filologiczna, dzięki wsparciu Miasta Białystok. Tom zredagowali: Teresa Radziewicz i Krzysztof Korotkich. Książka została wydana dzięki wsparciu Miasta Białystok.

Spotkanie odbędzie się 23 października 2023 (poniedziałek) o godz. 18.00 w auli Wydziału Filologicznego (s. 94) przy Placu NZS 1. Poprowadzi je literaturoznawca – dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB z Wydziału Filologicznego.


żródło:uwb.edu.pl

_____________________________________
Krystyna Konecka, zwana „królową sonetu”, poetka, dziennikarka, eseistka, mieszka i tworzy w Białymstoku. Urodziła się w Dobiegniewie, w repatrianckiej rodzinie z Wileńszczyzny.   Należy do Związku Literatów Polskich, Oddział w Warszawie. W poezji Krystyna Konecka preferuje sonety (w tym sonetti a corona), jest autorką prawie dwudziestu książek poetyckich (od debiutanckich „Sonetów codziennych” – 1978 po „Ultima Thule. Głosy Islandii” – 2017 i „Zwierciadło Marii Stuart” – 2020). Jej wiersze znajdują się w polskich oraz zagranicznych czasopismach, antologiach i na portalach (m.in. w Czechach, Indiach i Korei Południowej, na Litwie, w Rosji, na Ukrainie, w USA i Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech).

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content