Czytasz
Spotkanie z Arturem Janem Szczęsnym

Spotkanie z Arturem Janem Szczęsnym

 

17.02.2021, o godz. 17.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza w na swój → fanpage na Facebooku na spotkanie autorskie z Arturem Janem Szczęsnym, podczas którego autor m.in. zaprezentuje wiersze ze swojego najnowszego tomu poetyckiego „Zdroje niespokojne”. Spotkanie organizowane jest w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.
Więcej na temat nowego tomiku można przeczytać → TUTAJ

Artur Jan Szczęsnyur. w 1964 roku w Krakowie, od 1979 roku mieszka w Białymstoku. Pracował jako dziennikarz, reporter, redaktor i grafik komputerowy. Współpracował m.in. z „Tygodnikiem Białostockiem”, miesięcznikiem „Plus”, „Gazetą Współczesną”, „Kurierem Porannym”, miesięcznikiem literackim „Bez nazwy” i pismem literacko-artystycznym „Kartki”. Od 2017 roku pracuje w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Autor siedmiu tomików poetyckich oraz współautor antologii wierszy poetów z Białostocczyzny. Uczestnik i laureat konkursów literackich (m.in. Konkurs Poetycki im. Jana Kulki, Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Buławę Hetmańską”, Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej w Świdwinie). Nagrodzony odznaką Zasłużony Działacz Kultury za działalność na rzecz wolnego słowa w ciężkich latach stanu wojennego oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.

Nagrania festiwalowych wydarzeń będą także dostępne na kanale → YouTube Książnicy Podlaskiej.

Program festiwalu dostępny jest na → stronie internetowej Książnicy Podlaskiej.

Organizator 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli  w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat.

Patronat medialny: „Epea. Pismo literackie”, Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”.

 

Justyna Sawczuk
rzecznik prasowy
Dział Promocji i Wydawnictw
Książnica Podlaska
Łukasza Górnickiego w Białymstoku

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content