Czytasz
Spotkanie w Ogrodzie sonetów Krystyny Koneckiej

Spotkanie w Ogrodzie sonetów Krystyny Koneckiej

Klub Humanistów Uniwersytetu w Białymstoku, z okazji 460 urodzin Szekspira, serdecznie zaprasza na. spotkanie z Krystyną Konecką i jej sonetami, które odbędzie się . 23 kwietnia 2024 o 15.00 w sali 47 na Wydziale Filologicznym UwB.
Spotkanie z Poetką poprowadzą studenci z Koła Naukowego Klub Humanistów. Sonety przeczyta Patryk Ołdziejewski – aktor Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki.

żródło:uwb.edu.pl

_____________________________________
Krystyna Konecka, zwana „królową sonetu”, poetka, dziennikarka, eseistka, mieszka i tworzy w Białymstoku. Urodziła się w Dobiegniewie, w repatrianckiej rodzinie z Wileńszczyzny.   Należy do Związku Literatów Polskich, Oddział w Warszawie. W poezji Krystyna Konecka preferuje sonety (w tym sonetti a corona), jest autorką prawie dwudziestu książek poetyckich (od debiutanckich „Sonetów codziennych” – 1978 po „Ultima Thule. Głosy Islandii” – 2017 i „Zwierciadło Marii Stuart” – 2020). Jej wiersze znajdują się w polskich oraz zagranicznych czasopismach, antologiach i na portalach (m.in. w Czechach, Indiach i Korei Południowej, na Litwie, w Rosji, na Ukrainie, w USA i Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech).

poeciwsieci.pl

Przewiń do góry
Skip to content