Czytasz
Spotkanie poetyckie z Józefą Drozdowską

Spotkanie poetyckie z Józefą Drozdowską

Muzeum Ziemi Augustowskiej, w ramach tegorocznej Nocy Muzeów, w Dziale Etnograficznym przy ul. Hożej 7, zaprasza  na spotkanie poetyckie z Józefą Drozdowską (tutaj na akwareli autorstwa Małgorzaty Busińskiej).
Spotkanie odbędzie się już jutro, 18 maja o 18:00.

Wstęp wolny.

Zwiedzanie muzeum do godz. 22:00.

źródło: facebook.com

 

________________________________________
Józefa Drozdowska – ur. 1954 w Jeziorkach koło Augustowa. Poetka, autorka tomików wierszy, książki prozatorskiej „Opowieści z domu pod topolą”, książek dla dzieci oraz prac dotyczących Suwalszczyzny; współredaktorka antologii poetyckich, bibliotekarka, regionalistka, animatorka życia literackiego. Debiutowała w 1978. Wiersze publikowała w czasopismach, antologiach i podręcznikach szkolnych. Należy do Związku Literatów Polskich, Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku i Jamińskiego Zespołu Indeksacyjnego.

Małgorzata Busińska, absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu. Maluje w technice olejnej i akrylowej na płótnie. Uprawia też rysunek. Tematyka jej prac jest różnorodna. Są wśród nich portrety, kwiaty, obrazy sakralne i z wyobraźni, ale przede wszystkim pejzaże najbliższych okolic. Zajmuje się też malarstwem na starych deskach. Prace te nazywa „scenkami sielskimi i anielskimiˮ. Deska sama podpowiada, co ma na niej namalować. Ostatnio spróbowała swoich sił w akwareli. Obrazy malarki znajdują się w wielu zakątkach Polski i świata, m.in. w Niemczech, we Włoszech, Szwajcarii, Norwegii, Anglii, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

 

poeciwsieci.pl

Przewiń do góry
Skip to content