Czytasz
Spotkanie autorskie z Michałem Fałtynowiczem

Spotkanie autorskie z Michałem Fałtynowiczem

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie z Michałem Fałtynowiczem, które odbędzie się 23 lutego 2022 r. o godz. 17:00 w ramach VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”. Spotkanie będzie poświęcone najnowszemu tomowi poety „Traktat barbarzyńcy”, a poprowadzi je Janina Osewska.

Justyna Sawczuk o „Traktacie barbarzyńcy” Michała Fałtynowicza:

Zbiór mikropocztówek, wycinków rzeczywistości, opisanych z perspektywy niezaangażowanego obserwatora. Najwłaściwiej byłoby rzec, że jest to 36 obrazów codzienności – naturalnych, nieupiększanych, ukazujących niedoskonałość człowieka i świata, pokazujących życie takim, jakie jest – miejscami brzydkie, brudne, nijakie, zbyt dosłowne. I ta naturalność zdaje się być dla podmiotu lirycznego źródłem piękna.

Przeczytanie całości pozwala docenić interesującą formę i prowokuje do zadania sobie pytania o to, czego w poezji szukamy? Pocieszenia? Emocji? Wzniosłych doznań? Niczego takiego u Fałtynowicza nie ma, jest forma – surowa, chłodna, nieidealna, doskonale obrazująca współczesny świat, jego kondycję i kondycję człowieka. I może właśnie takiego wstrząsu czytelnikom potrzeba.

Spotkanie autorskie z Michałem Fałtynowiczem rozpoczyna cykl spotkań w ramach Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki” – edycja VI „bliżej Natury”.

Czas i miejsce spotkania:
23 lutego 2022, godz. 17:00
Marii Skłodowskiej-Curie 14 A (VI piętro)

UWAGA: Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przybycia. Wydarzenie odbywa się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

______________
Michał Fałtynowicz – ur. w 1996 r. w Suwałkach. Wiersze zamieszczał w czasopismach literackich: „Topos”, „Akcent”, „Czas Literatury”, „Fabularie”, „eleWator”, „Almanach Prowincjonalny”, „Kroniki według Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach”, opowiadanie Pierwszy dzień wojny – w kwartalniku artystycznym „Bliza”. Opublikował zbiór czterech sztuk scenicznych pt. Ciemność (2019), a także tom poetycki pt. Witajcie w moim Betlejem! (2020), który był nominowany do Nagrody poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Orfeusz Mazurski”. W 2021 roku ukazał się jego tom Traktat barbarzyńcy.

źródło: Książnica Podlaska

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content