Czytasz
Slam poetycki po raz drugi

Slam poetycki po raz drugi

 

12 maja odbędzie się drugi SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK organizowany przez Stowarzyszenie Szukamy Polski w partnerstwie z Książnicą Podlaską.
Trochę poezji, trochę show! Do wygrania 400 zł!

Marc Kelly Smith robotnik i poeta z Chicago od 1986 rok uorganizował w USA spotkania w jazz clubie, połączone z odczytami poezji. .  Według Smitha:Samo słowo „poezja” odpycha ludzi. Dlaczego? Z powodu tego, co zrobiły z tym szkoły. Slam oddaje je ludziom… Potrzebujemy ludzi, aby rozmawiali ze sobą poezją. W ten sposób przekazujemy nasze wartości, nasze serca, rzeczy, których się nauczyliśmy, które czynią nas tym, kim jesteśmy.

Pierwszy slam w Polsce miał miejsce w 2003 roku i odbył się w Starej Prochoffni w Warszawie. Uczestników było ośmiu, a zwycięzcą został wówczas Jan Kapela.

Pierwszy slam z cyklu: SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK odbył się 31 marca. Jego zwyciężczyni to Małgorzata Białous, która w ostatecznej rozgrywce pokonała Wojciecha Więckowskiego. A kto zwycięży 12 maja?
To zaproszenie do poetek i poetów, którzy odważą się staną przy białym lub czarnym mikrofonie i wygrać potyczkę na słowa i gesty w parze z innym autorem. Poeci/poetki będę występować w parach i prezentować – w jak najbardziej widowiskowy sposób –w każdej rundzie po jednym swoim utworze. Autorzy wierszy po zgłoszeniu się do organizatora, wezmą udział w losowaniu pary. Zgłoszenia przyjmowane są pod: szukamypolski@gmail.com Szczegóły i regulamin dla chętnych autorów są na portalu poeciwsieci.pl: https://poeciwsieci.pl/slam-poetycki-bialystok-12-maja/Slam poprowadzi białostocki poeta i performer Eligiusz Buczyński, uczestnik i zwycięzca  slamów poetyckich w Polsce. Tu zaproszenie filmowe:

O tym kto zwycięży zdecyduje publiczność, która będzie głosować przy pomocy dwóch kart. Biała karta oznacza zwycięstwo dla poety przy białym mikrofonie, czarna dla poety przy mikrofonie czarnym. Jednak szansą dla przegranego autora może być przyznanie tzw. dzikiej karty przez jury, w którym zasiadają dziennikarka radiowa i autorka książek Dorota Sokołowska i poeta Artur Jan Szczęsny. To zaproszenie kierowane jest też do  publiczności w każdym wieku. Organizatorzy czekają na wszystkich przyjaciół poezji, poetek i poetów o 19.00 w BTL Lalki-kawiarni teatralnej. Wstęp wolny! Zadanie finansowane jest z budżetu Miasta Białystok. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, poeciwsieci.pl i pismo Epea. Fundatorem nagród książkowych dla laureatów I i II miejsca jest Księgarnia TAK Czytam w Białymstoku.

Bożena Bednarek
Redakcja Poeci w sieci

plakat Slamu Poetyckiego Białystok

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content