Czytasz
SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK już 31 marca

SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK już 31 marca

SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK już 31 marca

Baner slamu poetyckiego

Slam to sceniczna prezentacja własnej twórczości poetyckiej. Forma prezentacji wiersza może być dowolna np. melorecytacja, improwizacja, deklamacja, śpiew bądź zaśpiew, rapowanie. Zabronione jest natomiast używanie rekwizytów i instrumentów, bo siłą slamu jest ludzki głos, gesty, mimika. Jest to rodzaj turnieju poetyckiego obywającego się na żywo na oczach publiczności. W publicznej rywalizacji liczy się umiejętność przekazu, improwizacji, wyczucia. Sędziują natomiast nie krytycy, lecz publiczność. To właśnie pojedynek poetycki między Mickiewiczem a Słowackim, który datuje się dokładnie na 25 grudnia 1840 roku, można uznać za pierwszy w Polsce slam poetycki.

Pierwszy z cyklu slamów odbędzie się 31 marca 2022 w w BTL Lalki – kawiarni teatralnej w Białymstoku przy Białostockim Teatrze Lalek.  Organizator Stowarzyszenie Szukamy Polski planuje jeszcze trzy slamy do końca roku.
Turnieje odbywać się będą w BTL Lalki – kawiarni teatralnej.  Autorzy wierszy po zgłoszeniu się do organizatora, wezmą udział w losowaniu pary. Poeci/poetki będę występować w parach i prezentować – w jak najbardziej widowiskowy sposób – po jednym swoim utworze. O tym kto zwycięży zdecyduje publiczność, która będzie głosować przy pomocy dwóch kart . Biała karta oznacza zwycięstwo, czarna przegraną. Jednak szansą dla przegranego autora wiersza może być przyznanie tzw. dzikiej kartki przez jury. Zwycięzcy i ewentualny posiadacz „dzikiej” karty losują dalej swoje pary i występują do momentu aż na scenie zostanie tylko finałowa dwójka. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: szukamypolski@gmail.com lub godzinę przed slamem w BTL Lalki – kawiarni teatralnej przy ul. Kalinowskiego 1 w Białymstoku. Początek turnieju 31 marca o 19.00.

Slam poprowadzi białostocki poeta i performer Eligiusz Buczyński, uczestnik i zwycięzca  slamów poetyckich w Polsce. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok,  portal poeciwsieci.pl i pismo EPEA. Partnerem slamów jest Książnica Podlaska. Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Białystok.

Regulamin slamu poetyckiego → TUTAJ

Redakcja poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content