Czytasz
Promocja tomiku „Listy i stacje” Janiny Osewskiej

Promocja tomiku „Listy i stacje” Janiny Osewskiej

W imieniu Janiny Osewskiej serdecznie zapraszamy 11 kwietnia 2022 roku o godz. 18:00 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Augustowie na promocję nowego tomiku Poetki pt. „Listy i stacje”.

Wieczór poetycki z Autorką tomu poprowadzi Joanna Denert.
Wstęp wolny.

Profesor Tadeusz Karabowicz o tomiku:

„Tom poetki Listy i stacje można porównać do kierkegaardowskiej filozofii podróży, a zarazem potraktować, jako zaproszenie do medytacyjnego świata via crucis. Bowiem książkę wypełnia idea odwiecznego zmagania się z filozofią losu. Mimo wyciszenia i pogodzenia, los daje znać o sobie na różne sposoby, zaskakuje nas i osacza. Dlatego wybrzmiewa w nim filozofia zwrócenia się w stronę Sørena Kierkegaarda, który uprawiając filozofią istnienia mówił, że życie przemija zbyt szybko. W podobny sposób mówi o tym poetka. Mimo wspomnień, znajomych i ciepłych zakątków oraz urokliwych miejsc, to wszędzie tam jeszcze mocniej czuje się bolesny upływ czasu.”

________________
Janina Osewska – poetka, pasjonatka fotografii, animatorka życia literackiego, wydawca. Za twórczość poetycką nagradzana w USA (2004, 2005), Irlandii (2015), Libanie (2019), Indiach (2019), Argentynie (2020,2021), Turcji (2021), Polsce (2021). Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Academia Europaea Sarbieviana, The World Academy of Art and Culture i jest członkiem honorowym Maison Naaman pour la Culture w Libanie. Założyła Fundację Słowo i Obraz, której jest prezesem. Mieszka w Augustowie.

Listy i stacje, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego, Białystok, 2021.

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content