Czytasz
„Pół wieku poezji później” oraz Planszówki Johnny’ego i Mateusza w Książnicy Podlaskiej

„Pół wieku poezji później” oraz Planszówki Johnny’ego i Mateusza w Książnicy Podlaskiej

25 kwietnia 2022 o godz. 18.00 w audytorium Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A) odbędzie się specjalny pokaz filmu fanowskiego z uniwersum Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego „PÓŁ WIEKU POEZJI PÓŹNIEJ” oraz spotkanie z reżyserem Jakubem Nurzyńskim.

„Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.”

Równolegle do pokazu filmu, w auli Książnicy Podlaskiej (VI piętro), rozpoczną się Planszówki Johnny’ego i Mateusza. Uczestnicy zagrają w Labyrinth: Paths of Destiny. To przygodowa gra planszowa dla 2-6 osób o wyprawie po nieśmiertelność do starożytnego labiryntu, znajdującego się w centrum zapomnianej, pustynnej krainy. Każdy z graczy wcieli się w jednego z bohaterów. Zadanie nie jest proste, bo labirynt jest najeżony licznymi pułapkami, a od wieków strzeże go magiczny strażnik – Golem. Los jednak chciał, że to w tym miejscu, poza czasem i przestrzenią, wybrani śmiałkowie stoczą ze sobą bój, a ich nadludzka siła woli da im możliwość zmieniania i dostosowywania wnętrza labiryntu do swoich celów.
Zwyciężyć może tylko jeden z nich.

Poza tytułem tygodnia na uczestników czekać będzie ponad sto planszowych tytułów – gry strategiczne, imprezowe, kooperacyjne, klasyki i gry niszowe. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Organizatorzy: Wydarzenie Fundacja Grający Białystok Johnny’ego i Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Wydarzenie organizowane jest w ramach VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”, którego głównym organizatorem jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Współorganizator: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Partnerzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Wydawnictwo Paśny Buriat, Fundacja Grający Białystok Johnny’ego.

Patroni medialni: Wrota Podlasia, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio i, Radio Akadera, Radio Jard, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, podlaskisenior.pl, „Epea. Pismo literackie”.

źródło: ksiaznicapodlaska.pl

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content