Czytasz
Poezja wciąż ma coś do powiedzenia

Poezja wciąż ma coś do powiedzenia

zwycięzca slamu Michał Krot

SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK za nami 14 czerwca 2023 w BTL Lalki – kawiarni teatralnej startowało w Slamie 12 osób. Do półfinału przeszli: Miłka Malzahn, Ewelina Głowacka (debiutantka), Michał Krot i Krzysztof Puławski. Finałową rundę z Eweliną Głowacką wygrał Michał Krot. On też wygrał 400 zł ufundowane przez Miasto Białystok . Specjalną nagrodę puchar i 200 zł dla Miłki Malzahn za wiersz rymowany ufundował też anonimowy sponsor, swoje wyróżnienia i nagrody książkowe rozdali też jurorzy. Dorota Sokołowska wybrała 3 osoby z publiczności a Artur Jan Szczęsny wyróżnił Krzysztofa Puławski za utwory z tomu „Martwiątka:” oraz Ewelinę Głowacką i Junonę.

Slam rozpoczął się premierowym wykonaniem Hymnu Slamu Poetyckiego Białystok do słów Miłki Malzahn i muzyki Patryka Ołdziejewskiego. Po finale odśpiewali go wszyscy.

„Dobre słowo cieszy, dobre słowo zmienia, poezja wciąż ma coś do powiedzenia”. Hymn Slamu Poetyckiego Białystok, słowa Miłka Malzahn, muzyka i wykonanie (z publicznością) Patryk Ołdziejewski.
Aby odsłuchać i obejrzeć, należy kliknąć w zdjęcie poniżej ↓

Następne slamy odbędą się po wakacjach – we wrześniu, październiku i listopadzie jak zawsze w BTL Lalki – kawiarnia teatralna. O szczegółach będziemy Państwa informować Jak zawsze zapraszają Eligiusz Buczyński i Bożena Bednarek prowadzący spotkanie oraz  Dorota Sokołowska , Artur Jan Szczęsny i Jolanta Wołągiewicz.

Organizatorem Slamu jest Stowarzyszenie Szukamy Polski, współorganizatorem BTL Lalki – kawiarnia teatralna a patronem medialnym poeciwsieci.pl .

Zadanie: „Slam Poetycki Białystok 2023” współfinansowane jest z budżetu Miasta Białystok.

Redakcja Poeci w Sieci

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content