Czytasz
Poetyckie imieniny Anny Markowej – 26.07.2021

Poetyckie imieniny Anny Markowej – 26.07.2021

Poetyckie imieniny Anny Markowej* 26.07.2021

Spontaniczny pomysł sprzed trzech lat, aby w gronie przyjaciół, poetów, filologów, miłośników poezji i prozy pisarki i mieszkańców Białegostoku, spotykać się w dniu imienin Anny, rozwija się. Na trzecie już „imieninowe” spotkanie zapraszają 26 lipca 2021 (w poniedziałek) o 19.00, na Skwerze Anny Markowej, zapraszają Kolegium Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Szukamy Polski.

Podczas „imieninowego” plenerowego spotkania czytać będziemy wiersze autorki, poznamy laureatów Konkursu im. Anny Markowej, którzy przedstawią nagrodzone utwory. Zaprezentowane zostaną efekty projektu „Anna Markowa” Fundacji Teatr Palace. Będą też niespodzianki i konkursy dla uczestników imienin z nagrodami ufundowanymi przez Uniwersytet w Białymstoku.

W wydarzeniu wezmą udział syn i synowa Anny Markowej oraz grupa przyjaciół pisarki. Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Białegostoku i turystów.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal  poeciwsieci.pl

________
*„Twórczość poetycka Anny Markowej nie wymaga rekomendacji. Spod pióra tej autorki wyszło kilkanaście książek, które na długo zapadają w pamięć, gdyż dotyczą spraw głęboko ludzkich. Mądre doświadczeniem i gorzkie dojrzałością, poruszają prawdą o człowieku, pięknem formy i bogactwem świata wyobraźni poetyckiej. Taki jest zbiór wierszy Moja piękna ciemnowłosa, podobne refleksje budzi tom opowiadań Długożywie. (…) Do wymienionych tytułów dołączył Ciemny lakier, w którym Anna Markowa potwierdza swoje wielkie mistrzostwo dowodząc, iż o sprawach ważnych, tak starych jak człowiek i jego natura, można mówić wieloma głosami oraz poddawać je wielorakiej interpretacji. (…) Zbiór wierszy A. Markowej to traktat poetycki o tajemnicy życia i śmierci, o zagadce naszego bytowania w świecie, o przyjaźni, miłości i pięknie, o ciemnej goryczy doświadczenia odbitej w upływającej rzece czasu”. /T. Zaniewska, Oswajanie czasu, przedmowa do: A. Markowa, Ciemny lakier, Białystok 2002, s. 5/

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski
Redakcja Poeci w sieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content