Czytasz
Poetycki lipiec w Czytelni Letniej Książnicy Podlaskiej

Poetycki lipiec w Czytelni Letniej Książnicy Podlaskiej

Były już tomiki ś Teresy Radziewicz, pora na kolejną porcję poezji. Dziesięciu pierwszych czytelników, którzy odwiedzą Czytelnię Letnią Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku jeszcze w lipcu (tomiki będzie można zdobyć od 22 lipca), otrzyma tom poetycki Zdroje niespokojne Artura Jana Szczęsnego.

– Czytelnia Letnia to znakomite miejsce do promocji literatury, szczególnie poezji, która zdaje się być traktowana przez wielu marginalnie. Postanowiliśmy zachęcić naszych użytkowników do czytania wierszy, zwłaszcza autorów lokalnych, ponieważ wspieranie podlaskich literatów jest ważnym elementem naszej misji – podkreśla Beata Zadykowicz, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Odwiedzający Czytelnię Letnią w lipcu mogli zdobyć, nagrodzony Orfeuszem Mazurskim, tomik ś Teresy Radziewicz. Tym razem na dziesięciu czytelników czekać będzie poezja Artura Jana Szczęsnego.

Zdroje niespokojne to wybór wierszy z lat 1980 – 2020. Wśród nich znalazły się teksty wcześniej niepublikowane – z czasów młodzieńczych, jak i te najnowsze – oraz wybór wierszy z wydanych tomów: Wiersze wybrane (1992), Wiersze przebrane (1997), Wiersze przydrożne (2002), Zwykły wiersz o miłości (2013), Wiersze, które leczą (2017).

Czytelnia Letnia znajduje się na tarasie widokowym, na szóstym piętrze budynku głównego Książnicy Podlaskiej (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A), otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 13.30 oraz 14.00 – 17.00. Można przyjść z własną książką lub laptopem (bezpłatne wi-fi, dostęp do prądu) albo wypożyczyć lekturę na miejscu. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc (w Czytelni Ogólnej – II piętro, telefonicznie: 85 67-67-225 lub mailowo: czytelnia@ksiaznicapodlaska.pl).

Zajrzyj i zaczytaj się razem z nami!

Justyna Sawczuk
rzecznik prasowy
Dział Promocji i Wydawnictw
Książnica Podlaska
im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content