Czytasz
Poeci w sieci odc.3 – Jolanta Maria Dzienis

Poeci w sieci odc.3 – Jolanta Maria Dzienis

Poeci w sieci – to cykl 8 filmów z udziałem podlaskich poetek i poetów, zrealizowany przez Stowarzyszenie Szukamy Polski w ramach programu Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury. Bohaterką trzeciego filmu jest Jolanta Maria Dzienis.

 

Jolanta Maria Dzienis czytająca poezję w scenerii parkowej

To poetka, redaktorka portalu podlaskisenior.pl działu Twórczość”, laureatka wielu konkursów literackich. Pisze wiersze i opowiadania, które  publikowano w witrynach internetowych Kronikarz–Magazyn Obywatelski, Twoje Wiadomości, australijski Puls Polonii, kanadyjski Polonia News Magazine i podlaskisenior.pl.
W Brazylii jej wiersze przetłumaczono na język portugalski i na język Indian Kaingang. Od 2011 roku brazylijskie radio Vale de Sol FM w niedzielnych programach –Moment Polski – Głos Potomka, cyklicznie poświęcało audycje jej twórczości.
Utwory Jolanty Marii ukazały się w kilku antologiach i almanachach, w kwartalnikach Najprościej, Kajetach Starobojarskich oraz w trzech autorskich tomikach wierszy: Mgnienie, Z zaczarowanej polany i Odłamki czasoprzestrzeni.

 

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski

 

Przewiń do góry
Skip to content