Czytasz
Płyta „Projekt Anna Markowa” w finale konkursu o Niebieski Mikrofon

Płyta „Projekt Anna Markowa” w finale konkursu o Niebieski Mikrofon

Znamy już wszystkich finalistów trzeciej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok – plebiscytu, który ma promować podlaskich artystów i ich muzykę.

ComplaneSzeptuchaStudio Piosenki HDK, Seasonal, W Sercu Miasta, Julia Kuzyka, Tutorial, Alicja Grabowska,Miss No body oraz Oskar Lasota i Michał Dąbrowski z „Projektem Anna Markowa”  – to 10 najlepszych wykonawców wybranych przez jury, w którego skład wchodzą dziennikarze Polskiego Radia Białystok, m.in. kierownik anteny Tomasz Kleszczewski. Przyznaje on, że selekcja nie była łatwa:

To zawsze jest trudny wybór. Przede wszystkim kierowaliśmy się dokonaniami artystów w ostatnim roku. I koncertami, i nagraniami, i płytami, bo niektórzy wydali też płyty – podkreśla Tomasz Kleszczewski.

Jurorom zależało, by finałowa dziesiątka wykonawców prezentowała różnorodne style muzyczne. To jeden z największych atutów naszego konkursu – zwraca uwagę Marcin Kozłowski, kierownik muzyczny białostockiej stacji:

Nie ograniczamy się stylowo, jest to muzyka, która ogarnia wiele stylów i gatunków. To bardzo dobrze i tego właśnie chcemy się trzymać. Nie ma jednego, konkretnego stylu, który dominuje. To chyba dobrze, że możemy się różnić – mówi Marcin Kozłowski.

Wszystkich 10 finalistów będzie mogło teraz zaprezentować się na antenie, stronie internetowej i mediach społecznościowych Polskiego Radia Białystok. Z kolei ich fani mają okazję wybrać swoich faworytów w głosowaniu na Nagrodę Słuchaczy. Odbędzie się ono w nieco unowocześnionej formie:

Wciąż można oddać jeden głos na jednego wykonawcę, ale głosowanie będzie nie tylko na Facebooku, ale także na naszych pozostałych mediach społecznościowych. Przygotowaliśmy specjalną aplikację, w której można zobaczyć, jak wykonawca wygląda, posłuchać jego piosenek, ale przede wszystkim wybrać tego naszym zdaniem najlepszego – informuje Tomasz Kleszczewski.

Wybierzmy  zwycięzcę Nagrody Słuchaczy Radia Białystok.
Głosować można → TUTAJ

Natomiast na stronie → niebieskimikrofon.pl  znajdują się wszystkie informacje na temat finalistów, można też posłuchać ich piosenek.

Głosowanie Słuchaczy już się rozpoczęło i potrwa do 6 lutego przyszłego roku. Laureatów wszystkich nagród w plebiscycie Niebieski Mikrofon poznamy podczas finałowego konkursu, który zaplanowany jest na 20 lutego 2022 roku.

Partnerem konkursu jest Województwo Podlaskie.

źródło: www.niebieskimikrofon
fot. niebieskimikrofon

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content