Czytasz
Otwarcie wystawy Krzysztofa Czyżewskiego „Żegaryszki 2 i inne”.

Otwarcie wystawy Krzysztofa Czyżewskiego „Żegaryszki 2 i inne”.

DWÓR MIŁOSZA W KRASNOGRUDZIE  i  POGRANICZE zapraszają na otwarcie  wystawy wierszy najmniejszych i fotografii Żegaryszki 2 i inne. Wernisaż odbędzie się w Przestrzeni Parku Krasnogrudzkiego, Kawiarni literackiej „Piosenka o Porcelanie”, 18 lipca 2021, godz. 17.00.

foto: pogranicze.sejny.pl

Kiedy tom nadszedł z drukarni Krzysztof Czyżewski na swoim profilu na Facebook-u napisał:

„Dzień jak nie co dzień. Z drukarni nadeszła książka. „Żegaryszki 2 i inne” to nowy cykl wierszy najmniejszych i tekstów innych, w tym „Litanii dobrego życia” oraz dopisków prozą: „Brzoza z wiatrem”, „Strumiłłowy lot”, „Szaruś”, „Taniec żurawi” i „Okamgnienie”.
Przez książkę sączy się miedź, przelatują żurawie, czasem osadza się kolor… Dziękuję mistrzowi Romanowi Kaczmarczykowi za projekt książki. Agacie i Waldkowi Kosom dziękuję za donację, bez której rzecz pozostałaby w szufladzie.

Państwu przystawiam do książki czarkę z pozłacanej miedzi, przywiezioną przeze mnie z Kolchidy. Służyła obdarzaniu się, niech więc dalej służy.”foto: Krzysztof Czyżewski
_________
Krzysztof Czyżewski – polski pisarz, reżyser i animator działań międzykulturowych, współtwórca Ośrodka „pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Fundacji Pogranicze. W 2011 wraz z zespołem Pogranicza, otworzył Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Inicjator programów dialogu międzykulturowego w Europie Środkowej, na Bałkanach, Kaukazie, Azji Środkowej, Indonezji, Bhutanie, Afryce Północnej i innych pograniczach świata. Wykładowca wielu uniwersytetów w Europie i USA; obecnie jest profesorem Uniwersytetu Bolońskiego i Rutgers University.

Redakcja Poeci w sieci

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content