Czytasz
Niezwykła nagroda dla Czytelniczki Książnicy Podlaskiej

Niezwykła nagroda dla Czytelniczki Książnicy Podlaskiej

Niezwykła nagroda dla Czytelniczki Książnicy Podlaskiej

Od 1 czerwca 2020 r. na fanpage’u Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego  w Białymstoku na Facebooku, ukazują się „Zabawy literackie”, przygotowywane przez satyryka i pisarza Krzysztofa Szubzdę, w ramach projektu „Bibliotek@ON”, na który Książnica uzyskała dofinansowanie w ramach programu „Kultura w sieci”. Jedna z zabaw, polegająca na ułożeniu najciekawszej fraszki, była też formą uczczenia 50. rocznicy śmierci wybitnego fraszkopisarza, poety i satyryka – Jana Sztaudyngera.

Nie sądziliśmy, że nasz konkurs wzbudzi zainteresowanie samego… syna poety. „Zadzwonił do mnie człowiek, który przedstawił się jako Jacek Sztaudynger. Początkowo myślałem, że to żart, ale mój rozmówca okazał się synem słynnego fraszkopisarza. Ucieszył się, że pamiętamy o rocznicy śmierci jego ojca i postanowił włączyć się w naszą zabawę, fundując nagrodę w postaci monografii Piórka prawie wszystkie z podpisami wszystkich potomków mistrza” – relacjonuje Krzysztof Szubzda.

Niezwykła nagroda trafiła do naszej Czytelniczki, Pani Barbary, która zwyciężyła w literackich zmaganiach.

Co prawda projekt „Bibliotek@ON” niebawem się zakończy, ale zapewniamy, że to nie koniec zabaw i konkursów, organizowanych przez Książnicę Podlaską. Śledźcie nas na: Facebooku oraz Instagramie:  i bawcie się razem z nami.

foto: Barbara Dobreńko-Timofiejuk

Justyna Sawczuk
Książnica Podlaska
im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content