Czytasz
Mamy slamowych zwycięzców

Mamy slamowych zwycięzców

Trzeci Slam Poetycki eliminacyjny rozstrzygnięty.
21 maja zwyciężył Tomasz Bukłaho, a drugie miejsce – decyzją publiczności – zajął Konrad Milanowski. W półfinale oklaskiwaliśmy też  Paulę Trzeszczkowską z rekordową liczba punktów za pierwszy występ. Zdobyła ich aż 51 – co był rekordem wszystkich trzech slamów eliminacyjnych. Do półfinału wszedł też Wojciech Więckowski. Brawo.

Zaczęło się od hymnu naszego slamu, który wykonał brawurowo Patryk Ołdziejewski. Było słodko, gorzko, czasem ostro, do śmiechu i do zadumy, nie tylko mówiona poezja wzruszała publiczność, nawet dwie piosenki zostały odśpiewane ( bez udziału instrumentów oczywiście). I mamy zwycięzców, reprezentantów Białegostoku na 8. Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego. Są to Konrad Milanowski, który ostatecznie zdobył 13 pkt i Tomasz Bukłaho, który zdobył 9 pkt.
Zgodnie ze slamowymi regułami, obowiązującymi w Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego, jedynym jurorem podczas turnieju była publiczność. Nie było „dzikich kart” przyznawanych przez jurorów. Ale Jurorzy, czyli Dorota Sokołowska i Artur Jan Szczęsny przyznali swoje pozaregulaminowe nagrody specjalne.
Nagroda główna 500 zł sfinansowana była ze środków budżetu Miasta Białystok, zdobywcy  II miejsca trzymał 300 zł ufundowane przez Spółdzielnię ESKULAP. Były też upominki – zestaw kosmetyków od Miodowej Mydlarni. Tomiki poetyckie z dedykacją ufundował Artur Jan Szczęsny a Dorota Sokołowska ufundowała wszystkim slamerom i slamerkom komiksy. Jurorzy od „dzikiej karty” w poprzednich dwóch latach slamu zdecydowali o  nagrodzie w wysokości 100 zł tajemniczy sponsor. Otrzymał ją M.a.G. za wiersz o Chanajkach, dawnej, żydowskiej dzielnicy Białegostoku. , bo w tym właśnie miejscu zlokalizowana jest BTL Lalki-kawiarnia teatralna, gdzie odbywają się slamy.Finał 8. Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego odbędzie się 9-10 sierpnia w Poznaniu. Szczegóły są →  TUTAJ

Trzymamy kciuki za Konrada Milanowskiego i Tomasza Bukłaho, reprezentantów Slamu Poetyckiego Białystok ma Mistrzostwach.Organizatorem slamów jest Stowarzyszenie Szukamy Polski wraz z portalem poeciwsieci.pl

Zadanie finansowane jest ze środków Miasta Białystok.

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski
organizatorka slamów

 

 

Przewiń do góry
Skip to content