Czytasz
Małgorzata Białous – zwyciężczyni SLAMU POETYCKIEGO BIAŁYSTOK

Małgorzata Białous – zwyciężczyni SLAMU POETYCKIEGO BIAŁYSTOK

Małgorzata Białous to zwyciężczyni SLAMU POETYCKIEGO BIAŁYSTOK

Pierwszy z cyklu Slam za nami. Tłum osób w BTL LALKI – kawiarni teatralnej 31 marca 2022 świadczy o dużej potrzebie kontaktu z nowymi formami prezentacji poezji. Bez względu na temat utworu, na wiek uczestników i na formę prezentacji. O zwycięstwie decydowała publiczność. Następny Slam 12 maja.

Publiczność Slamu

W pierwszym Slamie udział wzięli: Julia Fiedorczyk, Krzysztof Puławski, Mateusz Cioch, Halina Wiszowata, Wojciech Więckowski, Irena Świerżyńska Szymon Bołtryk, Małgorzata Białous, Michał Czarnecki, Janina Jakoniuk Wojciech Muszyński i Grzegorz Dymmel. W ostatecznej rozgrywce z Wojciechem Więckowskim wygrała Małgorzata Białołus. Aby podkręcić atmosferę rozgrywki specjalne jury Dorota Sokołowska i Artur Jan Szczęsny zdecydowało o kilku „dzikich kartach”. Slam muzycznie ozdobił Patryk Ołdziejewski.

Patryk Ołdziejewski

Dyplom zwyciężczyni Slamu

Zwyciężczyni Slamu Poetyckiego Białystok Małgorzata Białous, pisze o sobie tak: „samozwańcza pisarka, poetka dotychczas szufladowa; na wzór wychodzących z szafy postanowiła wyłonić z przysłowiowej szuflady swoje teksty, jak dotąd nigdzie niepublikowane, oprócz dwukrotnego zgłoszenia utworu na „Turniej jednego wiersza”. Twórczość jej sięga czasów dziecięcych i cieszy się nieustanną popularnością wśród domowego zacisza i jego mieszkańców, w szczególności kotów i królika. Pisuje teksty o rozmaitej tematyce, w zależności od skupienia uwagi i melodii duszy. Szczególnym upodobaniem wśród bliskich cieszą się utwory okolicznościowe, których tworzenie samej autorce sprawia mnóstwo uciechy.

Myślą przewodnią, skłaniającą poetkę do ujawnienia skrytości wewnętrznego świata, stały się słowa: wiersze raz wyjęte z szuflady, nie mogą ponownie zostać zaszufladkowane.”

Mamy nadzieję, że przeczytamy wkrótce jej wiersze na Poeci w sieci.

Zwyciężczyni Slamu otrzymała 400 zł oraz wraz z laureatem II miejsca nagrody książkowe ufundowane przez Księgarnię TAK Czytam Białystok.

Bożena Bednarek i Eligiusz Buczyński – prowadzący SLAM


Slam prowadzili Eligiusz Buczyński i Bożena Bednarek.

Organizatorem Slamu było Stowarzyszenie Szukamy Polski, współorganizatorem Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, patronami medialnymi Polskie Radio Białystok, Epea. Pismo literackie. i Poeci w sieci. Zadanie jest finansowane ze środków Miasto Białystok.

Bożena Bednarek
Redakcja Poeci w sieci

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content