Czytasz
Konkurs literacki dla młodzieży

Konkurs literacki dla młodzieży

Wystartował nowy konkurs literacki dla młodzieży
Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet  tym razem zaprasza młodzież do udziału w konkursie literackim na wiersz lub opowiadanie pod hasłem: „Babcia to…”

Babcia bez wątpienia jest ważną postacią w każdej rodzinie, sąsiedztwie, społeczności. Jej herstoria plecie się z herstorią jej dzieci i wnucząt.  Tym, którzy nie znają słowa „herstoria” wyjaśniamy, że pochodzi od zwrotu „Her Story” i oznacza  Jej historię, czyli dokumentowanie dziejów naszych przodkiń.

Pamięci o naszych babciach poświęcony był projekt „Kobierzec Herstoryczny” realizowany przez 100-lecie Kobiet razem z seniorami i młodzieżą szkolną z Białegostoku. Powstały piękne prace plastyczne o naszych przodkiniach. Prace utworzyły symboliczny kobierzec zaprezentowany on line 28 listopada 2020. Dodatkowo pokazano film dokumentujący spektakl teatralny „Moja Babka urodziła się w Taszkiencie” grupy Trylobit z Juchnowca Kościelnego, który można obejrzeć → TUTAJ

Potem razem z naukowcami z Uniwersytetu w Białymstoku: dr. hab. Krzysztofem Korotkichem i dr Martą Białobrzeską oraz wspólnie z czytelnikami, 100-lecie Kobiet szukało śladów babć w literaturze i poezji. Na to spotkanie wybrano dzień szczególny Święto Babci 21 stycznia.

Konkurs literacki dla młodzieży „Babcia to…” to kontynuacja wątku literackiego związanego z babciami. Tym razem zaproszenie kierowane jest do młodzieży szkolnej – wraz z prośbą o popularyzację do dyrekcji szkół i nauczycieli. To również wspieranie wolontariatu młodzieży, co zostanie potwierdzone dyplomami i zaświadczeniami dla wszystkich uczestniczek i uczestników konkursu. Wszyscy otrzymają też tom wierszy i prozy laureatów konkursu literackiego „Srebro nie złoto”. Laureat lub laureatka konkursu „Babcia to…” otrzyma też zestaw upominków.

Na stronie: 100leciekobiet.pl znajduje się formularz zgłoszeniowy, który wraz z utworami konkursowymi należy przesłać pod adres 100lecie.kobiet@gmail.com do 28 lutego 2021.
Szczegóły → TUTAJ

Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content