Czytasz
Już jutro Gala literacka SŁOWO i DŹWIĘK

Już jutro Gala literacka SŁOWO i DŹWIĘK

Gala literacka SŁOWO i DŹWIĘK

 

Serdecznie zapraszamy na Galę Literacką SŁOWO i DŹWIĘK, która odbędzie się 19 października 2023 o 12.00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.
Będzie to finał dwóch konkursów literackich, które Stowarzyszenie Szukamy Polski realizuje wspólnie z Uniwersytetem w Białymstoku: Wydziałem Filologicznym  i Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Do II edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka 102 autorów nadesłało 188 wierszy z 14 województw Polski.
Do IX edycji Konkursu SREBRO NIE ZLOTO wpłynęły 74 utwory autorów związanych z województwem podlaskim.

Konkurs  Poetycki im. Jana Leończuka objęła honorowym patronatem małżonka poety – Barbara Leończuk.
Jury Konkursu, powołane przez Stowarzyszenie Szukamy Polski, Redakcję Poeci w sieci, Wydział Filologiczny Kolegium Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku i Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, pod przewodnictwem dr hab. Iwony Rusek z Katedry Badań Filologicznych „Wschód – Zachód” UwB, wyłoniło trzech  Laureatów, którzy jako nagrodę otrzymają m.in karty prezentowe.
Zostały również przyznane trzy wyróżnienia specjalne: Stowarzyszenia Szukamy Polski, Uniwersytetu w Białymstoku i Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

W programie wydarzenia:
– wystąpienia gości gali;
– prezentacja wybranych utworów literackich;
– ogłoszenie laureatów tegorocznej edycji Konkursu Literackiego im. Jana Leończuka pod honorowym patronatem małżonki Poety – Barbary Leończuk;
– mini pokaz artystyczny sztuki słowa i dźwięku – Miłki Malzahn i Wojciech Bury;
– ogłoszenie laureatów tegorocznej edycji Konkursu Srebro nie Złoto;
– prezentacja idei międzypokoleniowego projektu ERASMUS + „Wiek uczenia się”.

Wstęp wolny. Każdy uczestnik gali otrzyma  tomik z nagrodzonymi wierszami i prozą laureatów VIII edycji konkursu Srebro nie Złoto.

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content