Czytasz
III Turniej Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja”

III Turniej Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja”

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza do udziału w III Turnieju Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja”, organizowanego w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.

 

– Sytuacja epidemiczna nie pozwala nam na przeprowadzenie festiwalu, w związku z tym także  Turnieju Jednego Wiersza w tradycyjnej postaci, z udziałem poetów i poetek, dla których to spotkanie i możliwość prezentacji własnej twórczości były niezwykle ważne, dlatego zdecydowaliśmy się na formułę on-line – wyjaśnia Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.
I dodaje:
– Dobrą stroną takiego rozwiązania jest możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców, ponieważ wiersze zgłoszone do konkursu, zostaną zaprezentowane na stronie internetowej naszej biblioteki.

Warunkiem wzięcia udziału w III Turnieju Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja” jest przesłanie jednego, niepublikowanego wcześniej i niezgłaszanego do innych konkursów, utworu poetyckiego w języku polskim, na adres e-mail: dzialpromocji@ksiaznicapodlaska.pl w temacie e-maila wpisując: TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA oraz wypełnić oświadczenie (do pobrania na stronie ksiaznicapodlaska.pl). Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 7.02.2021 r.

Zgłoszone prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej: ksiaznicapodlaska.pl.  Zwycięzców wyłoni jury w składzie: Agata Puchalska – dyrektor Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Eligiusz Buczyński – poeta i pomysłodawca Turnieju Jednego Wiersza oraz Justyna Sawczuk – redaktor naczelna nieregularnika „Epea. Pismo literackie”.
Równorzędną nagrodę (tzw. nagrodę publiczności) przyznają wszyscy ci, którzy wezmą udział w głosowaniu, przeprowadzonym drogą elektroniczną.

Zwycięskie wiersze zostaną opublikowane w nieregularniku „Epea. Pismo literackie”. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich. Regulamin i oświadczenie dostępne są na stronie internetowej: ksiaznicapodlaska.pl.

Książnica Podlaska zaprasza do wspólnej zabawy!

Organizatorem 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie” jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku,
zaś
Współorganizatorami:
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli  w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat.

Patronatem medialnym Konkurs objęli:  „Epea. Pismo literackie”, Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl,  TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”.

Aby obejrzeć materiał wideo, należy kliknąć → TUTAJ

Justyna Sawczuk
rzecznik prasowy
Dział Promocji i Wydawnictw
Książnica Podlaska
im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content