Czytasz
I po slamie

I po slamie

I po slamie

16 osób zgłosiło się do turnieju slamowego. Obowiązywały nowe zasady, nowe nagrody i punkty. Jak zawsze pięknie było w BTL Lalki – kawiarni teatralnej. W pierwszym eliminacyjnym Slamie Poetyckim Białystok 12 marca zwyciężyła Ada Żurawska.

Ada Żurawska ma na swoim koncie 6 punktów i nagrodę w wysokości  500 zł. II miejsce zajął Cezary Borawski z 4 punktami i nagrodą  300 zł. W półfinale znaleźli się też Konrad Milanowski z 3 punktami i Sid THX z 3 punktami.

Żeby obejrzeć fragment wystąpienia Ady Żurawskiej kliknij zdjęcie poniżej ↓

Żeby obejrzeć fragment wystąpienia Cezarego Borawskiego kliknij zdjęcie poniżej ↓

Pozostali uczestnicy slamu mają po jednym punkcie. Ten jeden punkt otrzymały następujące osoby:  Kornelia Angielczyk, Irena Świerżyńska, Irena Potakiewicz, Małgorzata Białous, Miłka Malzahn, Marek Ustymowicz, Krzysztof Puławski, Patrycja Banach, Zuzanna Kostro, Laura Czyż, Roman Kowalewicz, Bartosz Kulesza. Wielkie brawa wszystkim.
Zgodnie ze slamowymi regułami, obowiązującymi w Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego, jedynym jurorem podczas turnieju była publiczność. Nie było  „dzikich kart” przyznawanych przez jurorów. Ale Juror w osobie Artura Jana Szczęsnego przyznał  nagrodę specjalną, pozaregulaminową slamerce występującej pod pseudonimem Sid THX.

Nagrodę główną sfinansowano ze środków budżetu Miasta Białystok, nagrodę dla zdobywcy  II miejsca ufundowała  LSSP „ESKULAP” w Białymstoku, Były też upominki ufundowane przez Miodową Mydlarnię.

Zapraszamy serdecznie slamerki, slamerów i publiczność na drugi slam elimiacyjny już 16 kwietnia marca o 18.00 na gościnnej scenie   BTL LALKI – kawiarni teatralnej przy ul. Kalinowskiego 1. Wstęp wolny

Zadanie  jest wspófinansowane ze środków budżetu Miasta Białystok
Patronami medialnymi slamów są Radio AKADERA i portal: poeciwsieci.pl

Regulamin slamu → TUTAJ

 

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content