Czytasz
I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Franciszka Święckiego „O Lirę Strudzonego Wędrowca”

I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Franciszka Święckiego „O Lirę Strudzonego Wędrowca”

Dopóki z ojczystego zagonu i niwy
Nie nasycę się chlebem – nie będę szczęśliwy.
Franciszek Święcki, Komi

fot. Franciszek Święcki

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonce Kościelnej pod patronatem Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Franciszka Święckiego „O Lirę Strudzonego Wędrowca”.

Konkurs ma na celu min. upamiętnienie pochodzącego z terenu Gminy Wysokie Mazowieckie poety ludowego Franciszka Święckiego i popularyzację jego twórczości. Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach literackich, zamieszkujących na terenie kraju. Adresowany jest do osób, którym bliska jest estetyka poezji ludowej.

Każdy uczestnik nadsyła zestaw dwóch wierszy (każdy wiersz nie dłuższy niż 1 strona maszynopisu, czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5), podpisanych tylko i wyłącznie godłem słownym. Utwory nie mogą nosić śladu plagiatu i być wcześniej publikowane (również w Internecie) ani nagradzane w innych konkursach. Nadesłane utwory powinny dotyczyć problematyki „małych ojczyzn”, korzeni, z których wyrastamy, związku człowieka z naturą i przemian w niej zachodzących.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne i dyplomy. Przewidziana jest też nagroda specjalna za wiersz poświęcony Patronowi konkursu Franciszkowi Święckiemu. Zgłoszenia przyjmujemy jedynie drogą  e-mail na adres biblioteka@gmwm.pl do dnia 15 maja 2023.

Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie biblioteki oraz na jej  → stronie internetowej.

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content