Fundusz poetycki

pixabay.com – książki i kasa

_
Fundusz poetycki

Tomiki poetyckie bardzo często wydawane są poza granicami naszego województwa i często nasi autorzy funkcjonują w środowisku poetyckim jako twórcy nieidentyfikowani z naszym regionem. Tomiki wydawane są w bardzo małych nakładach (200-300 egzemplarzy) i bardzo szybko stają się niedostępne dla czytelników – nie ma ich w księgarniach, które na ogół nie są zainteresowane sprzedażą poezji. W czytelniach i wypożyczalniach znajdują się pojedyncze egzemplarze.

Nie ma przemyślanego systemu promocji poezji, nie ma też rekomendacji wartościowej twórczości, która mogłaby tworzyć w przyszłości coś w rodzaju Podlaskiej Kolekcji Poetyckiej, dostępnej np. w jednej z wybranych księgarni internetowych.  Projekt Poeci w sieci jest pierwszym krokiem do realizacji takich szerszych planów.

Chcielibyśmy utworzyć Podlaski Fundusz Poetycki i zainteresować partycypowaniem w nim samorząd wojewódzki i lokalny, instytucje kultury, myślimy też o finansowaniu społecznościowym – zbiórce funduszy i darowiznach mieszkańców na rzecz wsparcia w wydawaniu tomików poetyckich twórców naszego regionu.

Co Państwo o tym myślą? Czekamy na opinie i pomysły😊