Czytasz
Bogdan Dmowski czyta wiersze Jolanty Marii Dzienis – Zimowa tęcza

Bogdan Dmowski czyta wiersze Jolanty Marii Dzienis – Zimowa tęcza

Zimowa tęcza

 

 

Na burzowym niebie, między kropelkami
Rozpięła łuk tęcza, zawisła nad nami

Nie dała się spłoszyć szalonej wichurze
Wsparła się wygodnie na kłębiastej chmurze

Zawiesiła barwy na słońca promieniach
Zatopiła półmrok w żółtości odcieniach

Tak się wśród obłoków dumnie panoszyła
Że słotę zimową w niebyt przepędziła

Po chwili, gdy światem czarem zawładnęła
Z gwałtowną ulewą na ziemię spłynęła

Jolanta Maria Dzienis

Wiersz pochodzi z tomu W cieniu słów,  wydanego przez: Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew OPP Ruda Śląska Projektantką  okładki jest Edyta Taranienko.

____________________________
Bogdan Dmowski należy do grona medialnych recytatorów poezji. Walory głosowe oraz wyjątkowa osobowość łącząca w sobie walory intelektualne z estetyczną wrażliwością, zapewniły mu uznanie i szacunek w środowisku twórców współczesnej poezji polskiej.

____________________________
Jolanta Maria Dzienis, poetka, laureatka wielu konkursów literackich, redaktor w serwisach  podlaskisenior.pl i poeciwsieci.pl, członkini Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku. Współpracowała z australijskim Pulsem Polonii, kanadyjskim Polonia News Magazine oraz brazylijskim radiem Vale de Sol FM . W Brazylii jej wiersze przetłumaczono na język portugalski i na język Indian Kaingang. Jako redaktor literacki wspierała portale: Kronikarz – Magazyn Obywatelski  i Twoje Wiadomości. Jest autorką tomików wierszy: „Mgnienie”, „Z zaczarowanej polany”, „Odłamki czasoprzestrzeni”, „W cieniu słów” oraz współautorką zbiorków poezji  z serii Kajety Starobojarskie – „Wiosna jeszcze będzie” i „Spojrzenia”..  Mieszka i tworzy w Białymstoku.

Zobacz też

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content