Czytasz
Bogdan Dmowski czyta wiersze Jolanty Marii Dzienis – Bez

Bogdan Dmowski czyta wiersze Jolanty Marii Dzienis – Bez

Bez

 

Bezcieleśnie, bezszelestnie,
Bez uśmiechu i bez  łez,
Na trawniku pod oknami
Pachnie fioletowy bez.

Bezchmurno, za bezdurno,
Beztrosko, bezstresowo też,
Za płotem, tym chruścianym,
Kwitnie śmietankowy bez.

Beze mnie i bez ciebie,
O czym bez rozmysłu wiesz,
Bez obawy,  bezustannie,
Kusi maj zmysłowy bez…

Jolanta Maria Dzienis

fot. pixabay.com

Wiersz pochodzi z tomu Z zaczarowanej polany,  wydanego przez: Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew OPP Ruda Śląska Projektantką  okładki jest Edyta Taranienko.

____________________________
Bogdan Dmowski należy do grona medialnych recytatorów poezji. Walory głosowe oraz wyjątkowa osobowość łącząca w sobie zalety intelektualne z estetyczną wrażliwością, zapewniły mu uznanie i szacunek w środowisku twórców współczesnej poezji polskiej.

____________________________
Jolanta Maria Dzienis, poetka, laureatka wielu konkursów literackich, redaktor w serwisach  podlaskisenior.pl i poeciwsieci.pl, członkini Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku. Współpracowała z australijskim Pulsem Polonii, kanadyjskim Polonia News Magazine oraz brazylijskim radiem Vale de Sol FM . W Brazylii jej wiersze przetłumaczono na język portugalski i na język Indian Kaingang. Jako redaktor literacki wspierała portale: Kronikarz – Magazyn Obywatelski  i Twoje Wiadomości. Jest autorką tomików wierszy: „Mgnienie”, „Z zaczarowanej polany”, „Odłamki czasoprzestrzeni”, „W cieniu słów” oraz współautorką zbiorków poezji  z serii Kajety Starobojarskie – „Wiosna jeszcze będzie” i „Spojrzenia”..  Mieszka i tworzy w Białymstoku.

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content