Czytasz
„Ave” Jerzego Binkowskiego – nowa publikacja Książnicy Podlaskiej

„Ave” Jerzego Binkowskiego – nowa publikacja Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wydała tom poetycki „Ave” Jerzego Binkowskiego. Składają się na niego zarówno wiersze nowe, jak i wcześniej publikowane.

Marta Kozłowska o tomie „Ave” Jerzego Binkowskiego:

Światło i przyjemna, nieoślepiająca jasność biją z każdego wersu –  to dzięki akceptacji swojej życiowej misji i zgody na obraną drogę. Autor „Ave” z niezwykłą pieczołowitością i pietyzmem zadbał o każde słowo. Nie ma tu przypadkowości. Książka jest prawdziwą ucztą duchową.

Tom „Ave” Jerzego Binkowskiego jest dostępny w Dziale Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej,
e-mail: dzialpromocji@ksiaznicapodlaska.pl.

_____________
Jerzy Binkowski – ukończył studia filozoficzno-psychologiczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dyplomem reżyserskim zakończył warszawską PWST. Mieszka od ponad 40 lat w Białymstoku. Pracował głównie z młodzieżą akademicką i licealną (poradnictwo, teatr). Od 1996 r. należy do warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wydał między innymi autorskie książki: „Głosy z pustyni”, „Na drugą stronę białych brzóz”, „W drodze z Damaszku”, „Złoty ciężar snu”. Jerzy Binkowski jest autorem libretta do muzyki Jakuba Milewskiego „Kantata Przemienienia” i kantaty „Totus Tuus – całyM Twój”. 

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content