Czytasz
Augustowski wieczorek poetycko-muzyczny „Cztery Pory Roku – Lato”

Augustowski wieczorek poetycko-muzyczny „Cztery Pory Roku – Lato”

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie zaprasza na wieczorek poetycko-muzyczny „Cztery Pory Roku – Lato”, który będzie miał miejsce w najbliższy wtorek – 3 sierpnia 2021 o godz. 19.00 – w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie.

Podczas spotkania ze swoimi wierszami wystąpi poetka Józefa Drozdowska, a pianistka, Karolina Kuśmierz . wykona utwory Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha i Roberta Schumanna.
_________
Karolina Kuśmierz
– jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, a obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Laureatka wielu konkursów oraz festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Wielokrotna stypendystka, m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Augustowa. Koncertująca w regionie, Polsce i poza jej granicami, m.in. w Żelazowej Woli, Zamku Królewskim w Warszawie, Carnegie Hall w Nowym Yorku i Wiener Saal-Mozarteum w Salzburgu.

Józefa Drozdowska – urodzona w Jeziorkach koło Augustowa to poetka, autorka tomików wierszy, książki prozatorskiej „Opowieści z domu pod topolą”, książek dla dzieci oraz prac dotyczących Suwalszczyzny; współredaktorka antologii poetyckich, bibliotekarka, regionalistka, animatorka życia literackiego. Debiutowała w 1978. Wiersze publikowała w czasopismach, antologiach i podręcznikach szkolnych. Należy do Związku Literatów Polskich, Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku i Jamińskiego Zespołu Indeksacyjnego.

Redakcja Poeci w sieci

 

 

 

Zobacz też

 

 

Przewiń do góry
Skip to content