Czytasz
50-lecie pracy twórczej Krystyny Koneckiej

50-lecie pracy twórczej Krystyny Koneckiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 18 maja 2022 o godz. 17.00 na Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Krystyny Koneckiej, połączony z promocją najnowszego tomu poetki „Znikanie” (Białystok, 2022).

Spotkanie uświetni występ Andrzeja Karolczyka (gitara, śpiew), Marty Oksiuty (skrzypce, śpiew) oraz Wojciecha Jodkowskiego (fortepian).

plakat spotkania


Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Krystyny Koneckiej

18 maja 2022 r. o godz. 17.00

Aula Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14A, VI piętro)

WSTĘP WOLNY

 _

_______________________
KRYSTYNA KONECKA
– poetka, dziennikarka, eseistka, reportażystka, fotoreporterka. Urodzona w Dobiegniewie (woj. poznańskie, obecnie lubuskie) w rodzinie repatriantów z Wileńszczyzny. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowego Studium Kulturalno-Oświatowego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jako poetka debiutowała w katowickim dwutygodniku społeczno-kulturalnym „Poglądy” w 1972. Specjalizuje się w sonecie (także – sonetti a corona). Jej wiersze, wielokrotnie nagradzane, prezentowane są w czasopismach i antologiach oraz na portalach polskich i zagranicznych (m.in. w Czechach, na Litwie i Ukrainie, w Korei Południowej, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, Indiach oraz we Włoszech). Jest m.in. dwukrotną laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Buławę Hetmańską” (1997 i 2003), Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego (1997), otrzymała też Wielki Laur Poezji XXI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej (2011). Od lat uczestniczy w międzynarodowych festiwalach literackich oraz w gremiach jurorów ogólnopolskich konkursów poetyckich. 

poeciwsieci.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content