Czytasz
12 marca rusza  Slam Poetycki Białystok 2024

12 marca rusza  Slam Poetycki Białystok 2024

Za chwilę rozpoczynamy sezon slamów w Białymstoku.

Duże zmiany! Pierwszy slam już 12 marca o 18.00 na gościnnej scenie   BTL LALKI – kawiarni teatralnej przy ul. Kalinowskiego 1. Następne bitwy poetyckie odbędą się16 kwietnia i 21 maja. Będą to spotkania eliminacyjne do Slamowych Mistrzostw Polski wg zasad pucharowych. W pierwszym etapie  wystąpienia slamerek i slamerów będą pojedyncze (nie w parach jak dotychczas), Cztery (4) osoby z największą liczbą punktów przejdą do półfinału i walczyć będą w parach o miejsce w finale.

 

Organizatorem Slamu Poetyckiego Białystok  jest Stowarzyszenie Szukamy Polski. Maksymalna liczba uczestników każdego slamu to 16 osób.  Zapisy na każdy slam będą prowadzone do 11 marca, 15 kwietnia i 20 maja do godziny 20.00 pod adresem: szukamypolski@gmail.com. Jeśli zostaną wolne miejsca, będzie można dopisać się tuż przed slamem. Slam prowadzi Eligiusz Buczyński.

Zgodnie ze slamowymi regułami, obowiązującymi w Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego, jedynym jurorem podczas turnieju będzie publiczność. Nie będzie więc „dzikich kart” przyznawanych przez jurorów. Jurorzy zadecydują o nagrodzie specjalnej pozaregulaminowej.

Zasady slamu

 • Turniej zostanie rozegrany w trzech etapach: eliminacje – pojedyncze występy wszystkich osób uczestniczących w turnieju w losowej kolejności oraz półfinał i finał (uczestnicy występować będą w parach).
 • Na każdym etapie każda osoba uczestnicząca będzie miała 3 minuty na występ.
 • Nie wolno używać instrumentów ani rekwizytów. Dopuszczalne jest używanie na scenie nośnika cyfrowego do przeczytania tekstu.
 • Można mówić, śpiewać, krzyczeć, melorecytować. Dozwolona jest improwizacja.
 • Wystąpienia wulgarne, obraźliwe lub dyskryminujące jakąkolwiek grupę społeczną mogą zostać przerwane przez Organizatora, a jego autor/autorka zdyskwalifikowani
 • Każdy może prezentować wyłącznie własne teksty! Poprzez wysłanie zgłoszenia zgłaszający potwierdza, że do wierszy, które zostaną przez niego zaprezentowane podczas slamu, przysługują mu autorskie prawa majątkowe i osobiste, tj., że jest ich autorem oraz, że zgłaszający przyjmuje wszelką odpowiedzialność za ewentualne naruszenie praw osób trzecich.
 • Slamerki i slamerzy oceniani są wyłącznie przez widzów. Ocenie podlega nie tylko utwór poetycki, ale również jego wykonanie – interpretacja, mimika, choreografia, dykcja. Czyli – cały występ!
 • W przypadku jednakowej liczby punktów w parze półfinałowej lub w przypadku osób mających szansę na wejście do półfinału, odbędzie się 1-minutowa dogrywka.
 • Udział w Slamie poetyckim jest jednoznaczny z udzieleniem zgody na wykorzystanie, w tym rozpowszechnianie utworów w materiałach wydawanych i rozpowszechnianych publicznie lub na pokazach zamkniętych, w każdej formie lub technice, w tym w formie fotografii, filmu, plakatów, w prasie, w Internecie przez Stowarzyszenie Szukamy Polski.
 • Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.

Eliminacje do slamowych mistrzostw Polski – punktacja

Podczas każdego slamu eliminacji białostockich przyznawane są punkty wg następujących zasad:

 • wygranie slamu – 6 punktów
 • 2 miejsce – 4 punkty
 • 3 i 4 miejsce (udział w półfinale) – 3 punkty
 • udział w slamie eliminacyjnym – 1 punkt.

Dwie osoby z największą liczbą punktów zdobytą podczas wszystkich sześciu slamów eliminacyjnych w Białymstoku, będą reprezentowały Białystok na Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego w Poznaniu.

Stawka jest wysoka: punkty eliminacyjne oraz 500 zł dla zwycięzcy sfinansowane ze środków budżetu Miasta Białystok, 300 zł dla laureata II nagrody ufundowane przez  LSSP „ESKULAP” w Białymstoku, będzie też nagroda specjalna 100zł ufundowana przez tajemniczego sponsora oraz  upominki ufundowane przez Miodową Mydlarnię.

Zapraszamy serdecznie slamerki, slamerów i publiczność. Wstęp wolny.

Zadanie  jest wspófinansowane ze środków budżetu Miasta Białystok
Patronami medialnymi slamów są Radio AKADERA i portal: poeciwsieci.pl

Regulamin Slamu → TUTAJ

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski
organizatorka

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry
Skip to content